Kontakt
Tel: 0905 709 321
Email: ocmustie@ocmustie.sk
Adresa:
Oravské centrum mládeže
Ústie nad Priehradou 1
028 01 TRSTENÁ
Číslo účtu: 2629032586/1100
Fotogaléria

   


Hlavná stránka » Podporte nás
Sme v tom spolu...

Obraciame sa na Vás s prosbou o pomoc. 

Uvedomujeme si, že dnes takéto alebo podobné prosby počúvate asi na každú stranu, a tak Vás hneď teraz prosíme o pochopenie a trpezlivosť. 

Photo One

V máji 2009 sme v našom centre začali s realizáciou prístavby. Tá je pre kvalitné fungovanie centra skutočne nevyhnutná. Budova, v ktorej OCM je, bola totiž stavaná na iné zameranie ako je mládež, a preto nám od začiatku chýba samostatná spoločenská miestnosť, samostatná jedáleň a samostatná ubytovacia časť pre pracovný tím. V súčasnosti ako spoločenská miestnosť, prednášková miestnosť a jedáleň slúži jedna úzka miestnosť, ktorá sa navyše v nedeľu stáva súčasťou kaplnky, ktorá je v centre. Preto to doteraz u nás vyzerá tak, že niekoľkokrát počas dňa musíme prenášať stoly a stoličky, aby sme vytvorili priestor, aký práve na ten čas potrebujeme (tým však poškodzujeme aj nábytok a steny, čo sa nedá nevidieť).

Od začiatku nám bolo jasné, že takto to íswť stále nemôže. Preto sme sa po dohode s o. biskupom rozhodli, že začneme s prístavbou, ktorá by mala náš problém vyriešiť a posunúť kvalitu našich priestorov a služieb do "normálu". 

Dnes je situácia taká, že po roku od začatia stavby nám rozostavaná prístavba stojí "bez života", pretože počiatočná investícia, ktorá mala podľa prepočtov architektov stačiť na hrubú stavbu, v skutočnosti vystačila iba na časť prístavby. Prvé výkopy totiž ukázali hrozný stav starej budovy, ktorý bolo potrebné nevyhnutne riešiť pre stabilizáciu celého centra. A tak dnes v našej "multifunkčnej" miestnosti nemáme už žiadne prirodzené svetlo (pretože pôvodné okná sú zamurované) a navyše silné a časté jarné dažde spôsobili, že steny sú premočené a vlhké. Dostali sme sa tak do nepriaznivej a kritickej situácie, ktorú potrebujeme súrne vyriešiť. Ak chceme, aby OCM mohlo ďalej pokračovať vo svojich službách pre mladých.

Poznajúc náš súčasný a havarijný stav Vás prosíme, ak môžete a chcete, pomôžte nám - bez Vás to teraz ani potom nedokážeme (získať zdroje napríklad z európskych grantov sme sa snažili, ale neúspešne - aj preto, že sme cirkevná organizácia).

Ak sa more skladá z kvapiek, tak aj sumu, ktorú potrebujeme na dokončenie prístavby, spoločne dokážeme vyskladať z "odrobín," ktoré zostali potom, čo sa všetci najedli (porov. Ježišovo zázračné rozmnoženie chleba). Pozývame Vás zažívať  "obojstranné" požehnanie, ktoré prinášajú biblické desiatky alebo nezištná pomoc blížnemu. Modlíme sa za to, aby Boh otvoril Vaše srdcia, lebo štedrosť je "srdcovou záležitosťou".  

Ak ste sa rozhodli nám pomôcť, môžete svoj dar poslať na náš účet (číslo je uvedené na tejto stránke) alebo priniesť osobne. Ď A K U J E M E !!!

< Späť

^ Hore


Dobré akcie
Projekty
Logá sponzorov